07.03.2016

Jarosław Zieliński o wyborach: Rozstrzygnęły spór między patriotyzmem, a chamstwem

Za satysfakcjonujący uznał Jarosław Zieliński wynik wyborczy Anny Marii Anders. Lider suwalskiego PiS podkreśla, że ma to symboliczne znaczenie, bo pokonała córka generała wspólnego kandydata kilku ugrupowań. Natomiast piątkowe wystąpienie działaczy KOD nazwał „ustawką medialną”.

- Anna Maria Anders odniosła wyraźnie zwycięstwo w powiecie i gdyby nie konkurent z Suwałk, również w mieście miałaby szansę wygrać - mówił Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości w czasie podsumowania kampanii wyborczej.

Lider suwalskiego PiS zadowolony jest z wyniku, jaki w niedziele osiągnęła jego partia. Na Annę Marię Anders oddano 30661 głosów i tym samym zdobyła 47,26 proc. poparcia. Rezultat dający jej 6 proc. przewagi wiceminister uznał za satysfakcjonujący.

- Takie zwycięstwo ma symboliczny charakter. Przeciwko naszej kandydatce zjednoczyły się wszystkie inne inne ugrupowania. Nie miałbym nic przeciw, gdybyśmy taki wynik osiągnęli w wyborach parlamentarnych - podkreślał wiceminister spraw wewnętrznych.

Polityk PiS zadowolony jest, że sukcesu nie odniosła negatywna kampania jaką prowadziły opozycyjne ugrupowania. Takim była na przykład gazetka kandydata PSL. Mało uwagi poświęcono tam osobie Mieczysławowi Bagińskiemu, a ostrze krytyki skierowano w kierunku Anny Marii Anders. W niewybrednych słowach wypominano jej tam ukraińskie pochodzenia matki i rumuńskie korzenie męża oraz to, że poczęła się w nieślubnym związku.

Kulminacją ataków na kandydatkę PiS było tło piątkowego wernisażu wystawy poświęconej armii generała Władysława Andersa. Na spotkanie, które miało być kulminacją kampanii wyborczej wtargnęła grupa działaczy Komitetu Obrony Demokracji i skutecznie zakłóciła jego przebieg.

- To była awantura zwyrodnialców, którzy w sposób chamski i łamiący prawo sposób zakłócili wystawę poświęconą jej ojcu. Widać było tam spór między postawą patriotyczną, a chamstwem i zwyrodnialstwem. Wybory go jednak rozstrzygnęły - akcentował.

Jego zdaniem piątkowe wydarzenie było „ustawką medialną”. Dziwi go bowiem, że otwarcie wystawy transmitowane było na żywo w ogólnopolskich stacja telewizyjnych, a kandydat PSL był w tym samym czasie w Sejmie i na bieżąco komentował całe zajście.

- Pani senator obiecuje, że będzie utrzymywać kontakt z regionem i otworzy biura w Suwałkach oraz Łomży - zapewniał Zieliński.

Podobne podsumowanie kampanii odbędzie się w poniedziałkowe popołudnie w Łomży. Tam udział w spotkaniu z mediami wezmą udział Anna Maria Anders i Jarosław Kaczyński.

(mkapu)

[07.03.2016] Po wyborach senatora. Suwałki są podzielone [sonda]

[07.03.2016] Anna Maria Anders senatorem. Zobacz wyniki głosowania

[03.03.2016] Zgrzyt na finiszu kampanii. KOD uderzył w PiS

[03.03.2016] Uzupełniamy Senat. Takiej kampanii jeszcze nie mieliśmy

udostępnij na fabebook
09.03.2016, 04:04:14

Lech Biegalski

Wyniki wyborów pokazały, że poparcie dla polityki PiS-u maleje. Moim zdaniem istnieją trzy poważne zarzuty pod adresem PiS i Mrs. Anders: 1. Region powinni reprezentować ludzie z tego regionu, a nie przywiezione "w teczce" wtyki; 2. We wszystkich programowych wypowiedziach podczas kampanii wyborczej Mrs. Anders główny nacisk kładła na rozmieszczenie na Suwalszczyźnie i w okolicy Łomży baz wosjkowych i rakiet amerykańskich, co pokazuje, że reprezentuje ona anty-rosyjskie interesy USA kosztem bezpieczeństwa Polski i Polaków; 3. Jej stosunek do opozycji oraz jej wybuchy gniewu, przy jednoczesnym braku jakiegoś dojrzałego i kompletnego programu wyborczego świadczą o braku kwalifikacji personalnych i intelektualnych na to stanowisko. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w artykule "Historia kołem się toczy." na blogu regionpojezierze(.)com

08.03.2016, 17:39:26

Dyzio

Czy Pan Zielinski zdaje sobie sprawe ze znaczenia slow , ktore wypowiada . ''Chamstwo i zwyrodnialstwo '' - slowa do obywateli , ktorzy mysla inaczej niz Pis . Zycze temu Panu wiecej pokory i szacunku,nie wspomne o kulturze . Moze wyzsze wyksztalcenie ten Pan posiada,niestety brakuje mu podstawowego . Serdecznie go pozdrawiam.

07.03.2016, 18:57:04

wigraszek

zwyciężyło jednak chamstwo!!!!

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Ślepsk Malow Suwałki


Trefl Gdańsk

06.10.2022
21:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.06.2022 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.7590 4.8552
USD 0.00% 4.7928 4.8896
GBP 0.00% 5.4483 5.5583
CHF 0.00% 4.8609 4.9591
Dodaj nowe ogoszenie