09.02.2023

Nowy park na Północy. Co na to mieszkańcy? [zdjęcia i wizualizacje]

O tym jak ma wyglądać park za komendą policji, chociaż lepszym miejscem byłoby to przy Aquaparku - po drugiej stronie ulicy Świerkowej, dyskutowano podczas wczorajszego otwartego spotkania z mieszkańcami.

Do suwalskiego Aquaparku w środowe popołudnie przyszło kilkadziesiąt osób, w tym Radni Rady Miejskiej w Suwałkach by podzielić się swoimi uwagami. Zostaną one przeanalizowane po zakończeniu zbierania uwag do zaprezentowanych 4 wariantów.

Architekci zieleni z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali 4 warianty/koncepcje tego jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Uwagi do tych koncepcji można zgłaszać od 6 do 19 lutego. Dodatkowo wczoraj (8 lutego) w suwalskim Aquaparku zorganizowano otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie raz jeszcze zaprezentowano koncepcje i wysłuchano opinii mieszkańców co do ich wyglądu.

Suwalczanie obecni na spotkaniu zwracali uwagę na to, że powinno być to typowe miejsce do rekreacji i odpoczynku z jak największą ilością zieleni i ścieżek umożlwiających spacerowanie również osobom niepełnosprawnym. Zwrócono uwagę na psie pakiety, źródełka do wody pitnej oraz poddano pod rozwagę czy nie zbudować tam niewielkiego placu zabaw dla dzieci. Obecni na spotkaniu Suwalczanie byli zdania, że myjnia samochodowa powinna zniknąć z tego terenu, a na jej miejscu mogłaby się pojawić niewielka gastronomia. Wszystkie uwagi zostały zebrane i będą rozpatrywane po 19 lutego.

Po tym etapie i ewentualnym uwzględnieniu uwag w projektach odbędzie się internetowe głosowanie. Rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 12 marca. Sonda wskaże ostateczny wybór suwalczan, a zwycięska koncepcja zostanie zrealizowana.

- Realizacja kolejnego miejsca rekreacji na osiedlu Północ była obiecana mieszkańcom tej części Suwałk. Próbowaliśmy dokonać zamiany terenu z firmą, która jest właścicielem działki po drugiej stronie ulicy u zbiegu Świerkowej i Jana Pawła II by właśnie tu w sąsiedztwie Aquaparku zlokalizować ten Park. Niestety brak konkretnej decyzji ze strony tego właściciela spowodował, że nie mogliśmy tej sprawy dłużej odkładać. Park powstanie u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej – poinformował podczas spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Jak już pisaliśmy, podczas niedawnego spotkania z dziennikarzami prezydent Suwałk opowiadał, że sposobem na zlokalizowanie parku jednak po drugiej stronie ulicy Świerkowej, u jej zbiegu z ul. Jana Pawla II, byloby uchwalenie przez Radę Miejską nowego planu zagospodarowania przestrzennego, z przeznaczeniem na inwestycje celu publicznego. Miasto wywłaszczyłoby właściciela tego terenu i wypłaciło mu odszkodowanie. Przynajmniej większość potrzebnej kwoty mogłaby pochodzić ze sprzedaży 2-hektarowej dzialki na park za komendą.    

 

Fot.Suwalki24.pl

Źrodło: UM Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie