10.09.2014

Cezary Cieślukowski rezygnuje z PO. Do sejmiku wystartuje z PSL

Zakładał Platformę Obywatelską w Suwałkach. Teraz, przed wyborami samorządowymi, oddaje legitymację partyjną. Jutro poinformuje o przyczynach swojej decyzji, ale my już dziś wiemy, że do sejmiku wojewódzkiego wystartuje z listy PSL-u.

Z Platformą Obywatelską Cezaremu Cieślukowskiemu przestawało być po drodze od kilku lat. Choć w 2001 roku tworzył struktury tej partii, to ostatnia kadencja sejmiku wojewódzkiego przebiegła w cieniu jego konfliktu z marszałkiem Jarosławem Dworzańskim.

Jako członek zarządu województwa, pełnił jednocześnie funkcję prezesa zarządu Lokalnej Grupy Rybackiej. Mimo partyjnych oczekiwań nie chciał zrezygnować z żadnego z tych stanowisk. To skonfliktowało go z władzami wojewódzkimi partii. Ostatecznie głosami radnych PO został z funkcji wicemarszałka odwołany.

W międzyczasie tracił też władzę i wpływy w suwalskiej Platformie Obywatelskiej. Jego stronnicy opuszczali kluczowe stanowiska, a zastępowali ich młodzi działacze. Tak stało się między innymi w Agencji Rozwoju Regionalnego oraz suwalskim PKS-ie.

Szalę goryczy przelało posiedzenie wojewódzkiego regionu PO. To tam przygotowano i zatwierdzono listy do sejmiku wojewódzkiego. Jeszcze w ubiegłym tygodniu Cieślukowski mówił, że czeka na decyzję władz partii. Nie jest z niej zadowolony, bo dziś poinformował, że rezygnuje z członkostwa w Platformie Obywatelskiej.

- Jeszcze nic o tym nie wiem, ale jeżeli rzeczywiście rezygnuje, to z pewnością dostał kuszącą propozycję od konkurencji politycznej - mówi Anna Naszkiewicz, która zastąpiła Cieślukowskiego na stanowisku szefa suwalskich struktur Platformy..

Jej podejrzenia okazują się słuszne. Cieślukowski wystartuje z listy PSL.

- Wszystko jest na dobrej drodze. W sobotę decyzję zatwierdzi suwalski zarząd PSL - mówi Mieczysław Baszko, wiceprezes podlaskiego PSL. Wicemarszałek tłumaczy też, że to on sam będzie liderem listy ludowców w naszym okręgu. Cieślukowski zająć ma drugą pozycję.

Były wojewoda suwalski zdecydował się powtórzyć krok Bogdana Dyjuka, przewodniczącego sejmiku wojewódzkiego. On też, tuż przed wyborami w 2010 roku, zrezygnował z PO i wystartował z listy PSL.

(mkapu)

09.09.2014] Wójtowie nie chcą oddać władzy. Zobacz, kto z kim powalczy

[09.09.2014] Bożena Kamińska kandydatką Platformy na prezydenta

[07.09.2014] Dożynki w cieniu Paca i jesiennych wyborów [zdjęcia i wideo]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie