17.10.2014

Wybory do sejmiku. Cezary Cieślukowski się rozlicza i planuje

Były członek województwa podlaskiego podsumował ostatnie cztery lata w samorządzie. Przedstawił też, swoje pomysły na kolejną kadencję. Cieślukowski powalczy o nią z list PSL-u.

- Wszystko co obiecałem, zrealizowałem - zapewniał Cezary Cieślukowski w czasie czwartkowej konferencji na której po raz kolejny potwierdził swój start w wyborach do sejmiku wojewódzkiego.

Jako swój największy sukces Cieślukowski wymienia poprawę sytuacji suwalskiego szpitala. Samorządowiec w zarządzie województwa nadzorował służbę zdrowia, a w czasie kończącej się kadencji na placówkę wydano około 50 mln zł.

- Na dyrektora zarekomendowałem Adama Szałandę, uznając że osoba stąd będzie bardziej zaangażowana w ratowanie szpitala - mówił były członek zarządu województwa .

Drugim osiągnięciem, którym chwalił się Cieślukowski, mają być inwestycje w infrastrukturę drogową. W ostatnich latach z wojewódzkich pieniędzy zbudowano przedłużenie ulicy Wigierskiej w Suwałkach, remontowana jest droga Suwałki-Sejny oraz przebudowano drogę wojewódzką Suwałki-Bakałarzewo.

- Obiecałem to cztery lata temu na dożynkach w Przebrodzie. Teraz będę mógł pochwalić się tam, że udało się to zrobić - mówił z dumą Cieślukowski.

Wśród pozostałych sukcesów wymienia poprawę finansowania szkolnictwa zawodowego i współpracę transgraniczną. Perłą w koronie ma jednak być działalność Lokalnej Grupy Rybackiej. Na 150 projektów rozdysponowała ona około 53 mln zł. Dzięki programowi w gminach Suwalszczyzny powstała baza rekreacyjno-turystyczna. Zorganizowano też wiele imprez i wydarzeń kulturalnych.

Cieślukowski deklaruje, że nie ma dość działalności w samorządzie wojewódzkim i ubiega się o reelekcję. Po konflikcie w władzami Platformy Obywatelskiej zdecydował się zrezygnować z członkostwa w tej partii i, jako kandydat niezależny, startuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Popiera go w tym m.im. Czesław Renkiewicz, któremu Cieślukowski również udzielił poparcia.

Po wygranych wyborach chce wykorzystać szansę, jaką da rozpoczynająca się unijna perspektywa budżetowa. Deklaruje, że będzie dbać, aby realizowany był Kontrakt Wojewódzki, który określa wydawanie środków. Chce też większej współpracy władz wojewódzkich z Komisją Europejską.

(mkapu)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory samorzadowe 2014

[10.09.2014] Cezary Cieślukowski rezygnuje z PO. Do sejmiku wystartuje z PSL

[11.09.2014] Cezary Cieślukowski odszedł z PO. Nie było tam dla niego miejsca

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie