11.09.2014

Cezary Cieślukowski odszedł z PO. Nie było tam dla niego miejsca

Po trzynastu latach w Platformie Obywatelskiej nie znalazło się dla niego miejsce na liście kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. To i doświadczenia z ostatnich lat sprawiły, że Cezary Cieślukowski oddał partyjną legitymację. Krok ten powtórzyć ma za nim wiele skupionych wokół niego osób.

- Wczoraj złożyłem wypowiedzenie członkostwa w Platformie Obywatelskiej. To moja suwerenna decyzja - poinformował dziś Cezary Cieślukowski, radny sejmiku wojewódzkiego i prezes Lokalnej Grupy Rybackiej.

Zanim wyjaśnił przyczyny swojego odejścia, postanowił przypomnieć, że bez jego udziału nie byłoby tej partii w Suwałkach.

- W 2001 roku z grupą przyjaciół zakładałem suwalskie PO. Byłem jej pierwszym przewodniczącym. Jako pierwszy w sejmiku wojewódzkim postawiłem przed sobą kartkę z nazwiskiem i nazwą tej partii. To wymagało odwagi - wspominał samorządowiec.

Drogi jego i władz wojewódzkich Platformy zaczęły się stopniowo rozchodzić. Apogeum konfliktu przyszło w 2013 roku, kiedy to Cieślukowski nie mógł wybrać między fotelem wicemarszałka, a prezesem zarządu Lokalnej Grupy Rybackiej.

Fakt łączenia tych stanowisk krytykowały media i opinia publiczna. Mimo partyjnych oczekiwań Cieślukowski nie chciał zrezygnować z żadnej z funkcji. W następstwie tego, na wniosek marszałka Jarosława Dworzańskiego, usunięto go z Zarządu Województwa.

- Po 2 latach zabrano mi rekomendację. Już wówczas odebrałem to jako sygnał, że mój styl pracy i sposób prowadzenia polityki różni się od spojrzenia marszałka Dworzańskiego - wspomina Cieślukowski. Dodaje, że już wtedy chciał odejść z partii, ale nie zrobił tego z z szacunku do wyborców.

Były wicemarszałek przyznaje otwarcie, że za jego decyzją stało również to, jak PO potraktowało jego osobę w kontekście zbliżających się wyborów.

- To nawet nie to, że nie zaproponowano mi miejsca na liście do sejmiku. Nikt nawet nie chciał ze mną rozmawiać - mówi Cieślukowski.

Takie zachowanie władz regionu wartii przelało szalę goryczy i założyciel suwalskiej PO oddał swoją legitymację.

- Dziś oddycham z ulgą, że jestem człowiekiem bezpartyjnym i sam sobie otwieram drzwi - mówi.

To jednak nie koniec obecności prezesa LGR w polityce. W jego przypadku najszerzej drzwi otwierają się w stronę ludowców. Choć Cieślukowski deklaruje, że wystartuje jako osoba bezpartyjna z komitetu który go poprze, to potwierdza też, że zaawansowane rozmowy prowadzi z PSL-em.

Wiceprzewodniczący podlaskich ludowców Mieczysław Baszko potwierdza, że decyzja o wpisaniu byłego działacza PO na listy wyborcze zapadnie już w sobotę. Jeżeli do sejmiku nie wystartuje Bogdan Dyjuk, to Cieślukowski może liczyć nawet na drugą lokatę i raczej pewny awans do sejmiku.

Decyzja Cieślukowskiego niewątpliwie spowoduje rozłam w suwalskiej Platformie. Partia od kilku lat podzielona jest na młodych i starych stażem działaczy. Za byłym wojewodą suwalskim z partii planują odejść kolejne osoby. Według jego informacji z członkostwa zdecydował się już zrezygnować Bogdan Kościuch, były wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares.

- Wiele osób od mojego kroku uzależniała swoją decyzję. Ja nie chcę jednak nikogo odciągać od Platformy Obywatelskiej - deklaruje Cieślukowski.

(mkapu)

[10.09.2014] Cezary Cieślukowski rezygnuje z PO. Do sejmiku wystartuje z PSL

[10.09.2014] Raczki. Fiedorowicz dalej chce być wójtem [wideo]

[09.09.2014] Wójtowie nie chcą oddać władzy. Zobacz, kto z kim powalczy

[09.09.2014] Bożena Kamińska kandydatką Platformy na prezydenta

[07.09.2014] Dożynki w cieniu Paca i jesiennych wyborów [zdjęcia i wideo]

udostępnij na fabebook
12.09.2014, 08:41:26

lee

Trzeba było to zrobić już po odwołaniu z zarządu województwa ale i tak BRAWO!

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie