20.09.2018

Konwencja wyborcza komitetu Łączą nas Suwałki - Czesław Renkiewicz. Partią jest miasto [zdjęcia]

Program wyborczy oraz 31 kandydatów na radnych przedstawił podczas konwencji swojego ugrupowania w auli PWSZ prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Przed wystapieniem ubiegającego się o wybór na trzecią kadencje kandydata zaprezentowwany został filmik, na którym Czesława Renkewicza i Suwałki chwalą dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki, suwalska seniorka Danuta Złotnik, przedsiębiorca Henryk Owsiejew, mistrz olimpijski ww skokach narciarskich Wojciech Fortuna oraz artysta Andrzej Strumiłło, Honorowy Obywatel Suwałk.

Czesław Renkiewicz najpierw dziękował wszystkim, z którymi współpracował w minionych 8 i 4 latach, opowiadał o sukcesach osiągniętych w tym czasie. Dużo miejsca poświęcił inwestycjom, zarówno prywatnym, jak i miejskim, wykonanym bądź wciaż realizowanym ze środków miasta, przy udziale unijnym oraz środków z budżetu państwa, jak choćby przebudowany stadion lekkoatletyczny czy wznoszona hala widowiskowo-sportowa.

- Państwo nam pomagało i wierzę w to, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie dojdzie w naszym mieście do władzy, będzie pomagało nadal - mówił Czesław Renkiewicz. - To jest przecież budżet państwa, złożony również z naszych podatków, a nie budżet partii politycznej.

Moją partią - Suwałki 

Czesław Renkiewicz podkreślał, że jest kandydatem niezależnym, apolitycznym i oprócz mostów na Czarnej Hańczy chce budować mosty między ludźmi. 

- Obserwujemy zakusy partii politycznych do panowania nad samorządami - przekonywał. -  Nie chcemy takich samorządów, nad którymi wladzę mają decydenci polityczni w Warszawie czy Białymstoku, a nie mieszkańcy. Prezydent partyjny będzie podporządkowany prezesowi partii bądź baronowi regionalnemu, a nie wyborcom.

Prezydent odniósł się też do zarzutów, że Suwałkami rządzi układ, klika.

- Zobaczcie, co się dzieje w instytucjach, przedsiębiorstwach podległych rządowi. Na kierownicze stanowiska nominowani są "misiewicze", partyjni karierowicze. Ja nie należę do  żadnej partii, moją partią są Suwałki.

Podobnie, jak dzień wcześniej na konferencji prasowej, Czesław Renkiewicz mówił o dokonaniach i programie, który nazywa kontraktem z mieszkańcami. Powtórzył obietnice utworzenia 200 nowych miejsc w żłobkach i bonach w wysokości 300 zł miesięcznie dla pracujących rodziców, którym nie uda sie zapisać dziecka do miejskiego żłobka. Padła deklaracja budowy 150 mieszkań w systemie TBS, rozbudowy DPS Kalina, utworzenia centrum wolontariatu dla seniorów, zmiany systemu dotacji dla właścicieli domów wymieniających piece na nowe, wprowadzenia bezpłatnych badań profilaktycznych, budowy terenów zielonych, wspierania oświaty, kultury i sportu.

Miasto nadal będzie przyjazne przedsiębiorcom i inwestorom, samo zrealizuje 22 duże i mniejsze inwestycje, dokończy budowy Trasy Wschodniej, hali widowiskowo-sportowej, pasa startowego, rozbuduje ZS 6 i ZST oraz SP 4.

- W programie obejmującym 7 bloków tematycznych, zawarliśmy 99 spraw do załatwienia. Kadencja została wydłużona do 5 lat, wychodzi srednio 20 zadań na rok. Jestem osobą wiarygodną i konsekwentną, wypełnię zobowiązania wyborcze, ale muszę mieć swoją drużynę w Radzie Miejskiej. Idę do wyborów ze swoim komitetem, bo chcę współdziałania w samorządzie.

- Są to uczciwi i przyzwoici ludzie, mający bogate doświadczenie, godni poparcia - mówił Czesław Renkiewicz o kandydatach swojego komitetu. - Proszę o głosowanie na naszą drużynę, bo inaczej mój sukces w wyborach prezydenckich nie będzie pełny.  

Do swojej drużyny prezydent powołał m.in. zastępczynię prezydenta Ewę Sidorek, emerytowane od kilku miesięcy naczelniczki wydziałów Urzędu Miejskiego Jadwigę Olbryś, Honoratę Rudnik, emerytowanego dowódcę Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej Waldemara Siedleckiego, obecnych radnych Annę Ruszewską, Zdzisława Przełomca, Andrzeja Turowskiego, Stanisława Kulikowskiego, Zbigniewa De-Mezera, Wojciecha Pająka, Kamila Lauryna, Sławomira Szeszkę, nauczycieli i pedagogów Grażynę Serafin, Barabarę Lebiediew, Marka Zborowskiego-Weychmana, Ignacego Ołowia, Andrzeja Łapińskiego, prezesów klubów sportowych - Sylwestra Cimochowskiego (Wigry Suwałki) i Wojciecha Winnika (Ślepsk Suwałki).  

Prezesi i szefowie klubów, organizacji pozarządowych i gospodarczych podpisali na koniec porozumienie o zawiązaniu otwartej na wszystkich koalicji, która będzie działała na rzecz rozwiązywania najważniejszych problemów mieszkańców Suwałk. 

WD

[20.09.2018] Kandydaci na radnych w Suwałkach. Kto z Renkiewiczem, a kto z PiS-em [pełny wykaz]

[19.09.2018] Czesław Renkiewicz: Startuję, by nikt nie zepsuł tego, co wspólnie zrobiliśmy i zaczęliśmy robić

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie