03.10.2018

Konwencja wyborcza Sławomira Sieczkowskiego i Mieszkańców Suwałk: Odwrócimy miasto do ludzi [foto]

Hymnem Suwałk i dźwiękiem budzika rozpoczęła się konwencja wyborcza komitetu Mieszkańcy Suwałk i Sławomira Sieczkowskiego, kandydata tego ugrupowania na prezydenta miasta.

Obudzić suwalczan, zaktywizować,  wyciągnąć ich z domów i działać dla ich dobra chce 31 kandydatów, wśród nich najmłodsza 18-letnia Izabela Borkowska i 69-letni Stanisław Sieczkowski, wieloletni radny kończącego swoje istnienie Bloku Samorządowego. Komitet Mieszkańcy Suwałk tworzą prawnicy, przedsiębiorcy, nauczyciele i trenerzy, członkowie organizacji pozarządowych i katolickich.

- Kandydujemy nie dlatego, że musimy, ale dlatego, że chcemy – mówił Sławomir Sieczkowski, 40-letni ekonomista, były naczelnik wydziału finansowego w suwalskim ratuszu, obecnie skarbnik miasta w Augustowie. – Można powiedzieć, że już wygraliśmy. Wystarczyła nasza jedna konferencja, a inne komitety także zaczęły podkreślać, że w ich programach najważniejszy jest człowiek.  

Jak na finansistę przystało, Sławomir Sieczkowski w swoim wystąpieniu wspomagał się liczbami. Wytknął obecnie rządzącym, że rekordowe nakłady na inwestycje osiągnęły akurat w roku wyborczym. Wielokrotnie wspomniał o rosnącym zadłużeniu miasta i konieczności jego spłaty, ale też o potrzebie zwiększenia nakładów sport i rekreację, kulturę oraz oświatę.

- Jeżeli zostanę wybrany, edukacja będzie wiodącą funkcją miasta – zapowiedział Sławomir Sieczkowski.  – Mnie powinna być w niej ratusza, a więcej rodziców.  

Budowa żłobków w nowych osiedlach, pomoc prywatnym przedszkolom,  centra dla seniorów, biblioteka godna XXI wieku, dom harcerza, świetlice dla młodzieży, przekazywanie zadań miejskich i środków organizacjom pozarządowym, nowe parki i obiekty sportowe, czyste powietrze – to niektóre punkty programu Sławomira Sieczkowskiego i jego drużyny.

Bezpłatne parkingi     

Budowa nowych dróg i dworca kolejowego z prawdziwego zdarzenia, rozwój komunikacji miejskiej wyposażonej w ekologiczny tabor, inwestycje w rozwój spółek komunalnych i utworzenie specjalnej komórki zajmującej się nadzorem właścicielskim nad nimi,  likwidacja strefy płatnego parkowania, nie zwiększanie  podatku od nieruchomości przez całą kadencje oraz zmniejszenie do minimum podatków od środków transportu oraz targowego, konsultacje z przedsiębiorcami – to kolejne plany kandydata.

- Chcemy powiększyć miasto, stworzyć lobby działające na rzecz Suwałk – mówił Sławomir Sieczkowski. – Odwrócimy miasto do ludzi. Podpowiadajcie nam, co robić. Nie bójcie się krytykować, ale i wskazywać na to, co dobre – apelował.

Dajcie nam szansę

- Tworzymy bezpartyjny komitet, różni nas wszystko – opowiadała Karolina Stachowicz, adwokat, tak bardzo przejęta, że chciała zakończyć swoją wypowiedź zawodowym zwrotem „wysoki sądzie”. – Łączy nas za to głęboka wiara w to, że Suwałki mogą być innym miastem, miastem naszych marzeń. Łączy nas entuzjazm i zapał.  Chcemy ciężko pracować na Państwa rzecz. Dajce nam szansę.  

WD

[20.09.2018] Kandydaci na radnych w Suwałkach. Kto z Renkiewiczem, a kto z PiS-em [pełny wykaz]


[20.09.2018] Sławomir Sieczkowski, kandydat Mieszkańców Suwałk na prezydenta: Dom jest, pora zadbać o mieszkańcówudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.07.2024

szukam pracy

21.07.2024

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie