23.12.2015

Pierwszaki z ZS nr 6 na tropie aplikacji mobilnych. Co wymyślą młodzi informatycy?

Czy Suwałki mogą stać się zagłębiem mobilnych aplikacji? Liczy na to firma Virtual Travel Systems, która w tej dziedzinie ma już pierwsze sukcesy. To na ich zaproszenie Park Naukowo-Technologiczny odwiedziła spora grupa uczniów klas pierwszych z ZS nr 6.

- Pomimo fatalnej pogody młodzież z Zespołu Szkół nr 6 licznie przybyła do Parku Naukowego. Na pewno przyciągnęło ich to, że wiele nas łączy. To przyszli technicy informatyki, a my działamy właśnie w tej branży - opowiada Marek Olszewski z Virtual Travel Systems.

Rozwijająca się w Parku Naukowo-Technologiczny firma zajmuje się projektowaniem aplikacji mobilnych. Na swoim koncie ma już usługę dedykowaną rowerzystom. Za pomocą vts.bike można monitorować m.in. spalony tłuszcz i kalorie, a także prędkość oraz czas przebytej wycieczki. Pomysł doceniło już Google i w maju wyróżniło ją w kategorii sport.

- Przyszłym informatykom zaprezentowaliśmy czym zajmuje się nasza firma. Zorganizowaliśmy też konkurs z nagrodami. Uczniowie mieli również możliwość przyjrzenia się od kuchni pracy w Parku Naukowym i odwiedzili laboratoria multimedialne oraz medyczne - relacjonuje Krzysztof Kapusta z VTS.

Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs niespodziankę.

- Adepci informatyki w ramach „pracy domowej” mają opracować koncepcję innowacyjnej aplikacji. Główną nagrodą będzie wycieczka zagraniczna. Dla najlepszych chcemy zaproponować staże w naszej firmie i topowe elektroniczne gadżety – zapowiada Olszewski.

Wyniki konkursu i lista najciekawszych projektów przedstawiona zostanie na przełomie stycznia i lutego.

(mkapu)

fot. www.facebook.com/vts.bike

[06.05.2015] Suwalska aplikacja podbija smartfony. Rowerowy komunikator doceniony przez Google

[25.04.2015] Smartfon niezbędny jak pompka. Rowerzyści testowali suwalską aplikację [zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.58% 4.3521 4.4401
USD 1.15% 3.8896 3.9682
GBP 0.03% 4.8867 4.9855
CHF 1.07% 4.0483 4.1301
Dodaj nowe ogoszenie