26.01.2023

Możesz zdecydować, jak będzie wyglądał park za komendą policji [wizualizacje wariantów]

Nowy park na suwalskej Północy już ostatecznie powstanie nie za Aquaparkiem, ale po drugiej stronie ulicy Świerkowe na terenie, na którym goścłly kiedyś cyrki i wesołe miasteczka, a ostatnio odbywały się koncerty i pikniki kawaleryjskie.

Niezagospodarowanym obszarem za komendą policji interesowała się w latach 90. ogólnopolska firma deweloperska, ktora chciała wybudować tam hipermarket - galerię handlową. Nie doszła ona jednak do poroumienia z władzami miasta w sprawie przebudowy układu komunikacyjnego.

Podobny problem pojawił się 30 lat później. Zmeiniały się koncepcje, a później Ratusz bezskutecznie próbował namówić do zamienienia się działkami firmę, która od długiego czasu zamierza zbudować market Intermarche, a potem Bricomarche w sąsiedztwie Aquaparku, Hotelu Loft i Urzędu Gminy Suwałki. Obok sa już tam urządzone tereny rekreacyjno-parkowe i sensowniejszym wydawało się przedlużenie ich do Świerkowej, niż budowa od nowa parku po drugiej stronie ulicy. Negocjacje skończyły się niczym i już jest przesądzone, ze nowy park znajdzie się na zajmującej blisko 2 hektary działce u zbiegu ulic Świerkowej i Nowomiejskiej. 

-  O tym, jak będzie wyglądał, zdecydują mieszkańcy Suwałk - informuje ratusz. - Prezydent Suwałk ogłasza w tej sprawie konsultacje społeczne, które potrwają od 6 lutego do 12 marca.

Architekci krajobrazu z Zarządu Dróg i Zieleni wspólnie z miejskimi urzędnikami opracowali cztery  warianty/koncepcje tego, jak mógłby wyglądać nowy park na północy Suwałk. Z koncepcjami można zapoznać się już dziś, a od 6 do 19 lutego będzie można składać uwagi lub sugestie co należałoby - zdaniem suwalczan - poprawić w zaproponowanych wizualizacjach.

Dodatkowo, 8 lutego o godz. 15.30 w suwalskim Aquaparku zorganizowane zostanie otwarte spotkanie dla mieszkańców, gdzie zostaną zaprezentowane koncepcje i będzie można zgłaszać do nich swoje uwagi.

Po zakończeniu tego etapu i zebraniu uwag zostaną one rozpatrzone i ewentualnie uwzględnione w projektach, a następnie od 27 lutego do 12 marca przeprowadzone będzie głosowanie internetowe, które wskaże ostateczny wybór suwalczan. Zwycięska koncepcja zostanie wykonana.

- Realizacja kolejnego miejsca rekreacji na osiedlu Północ była obiecana mieszkańcom tej części Suwałk. Próbowaliśmy dokonać zamiany terenu z firmą, która jest właścicielem działki po drugiej stronie ulicy u zbiegu Świerkowej i Jana Pawła II, by właśnie tam w sąsiedztwie Aquaparku zlokalizować ten Park. Niestety brak konkretnej decyzji ze strony tego właściciela spowodował, że nie mogliśmy tej sprawy dłużej odkładać. Park powstanie u zbiegu ulic Nowomiejskiej i Świerkowej – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – Mam nadzieję, ze mieszkańcy naszego miasta wezmą udział w konsultacjach i wspólnie zdecydujemy o tym jak ma wyglądać ta część Suwałk – dodaje.

- Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zasadami konsultacji, które określa Zarządzenie Prezydenta w tej sprawie oraz opracowanymi wariantami zagospodarowania terenu, które znajdą Państwo poniżej - zachęca ratusz.

WD

Źrodło: UM Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
23.02.2024

Lakiernik

23.02.2024

Menedżer PZU

23.02.2024

mieszkanie

Dodaj nowe ogoszenie