22.09.2014

Zburzę mur między urzędem a mieszkańcami gminy Suwałki

Taką deklarację na konferencji prasowej w Centrum Kultury Mieszkańców Wsi Krzywe złożył Maciej Suchocki, mieszkaniec tej wsi, aktualnie (od 10 lat) przewodniczący Rady Gminy Suwałki i kandydat na wójta w listopadowych wyborach samorządowych.

- Jestem kandydatem mieszkańców, a nie Urzędu Gminy Suwałki – zapewniał dziennikarzy. -  Moja kandydatura to nie wynik ustaleń wójta z sekretarzem, a wielu, wielu godzin rozmów z mieszkańcami, w opinii których obecny wójt do wielu spraw odchodzi jak do walki z przeciwnikiem. Zamiast wysłuchać opinii mieszkańców, wypracować rozsądny kompromis, za wszelką cenę narzuca własne zdanie i chce postawić na swoim. To trzeba zmienić. Mieszkańcy to nie przeciwnicy. Zburzę mur między urzędem a mieszkańcami.

O mieszkańcach gminy mówił, że „to wartościowi ludzie, ze wspaniałymi pomysłami i ten potencjał chciałby wykorzystać w nadchodzącej kadencji.  Startuję w wyborach na wójta bo wiem, że ludzie chcą zmiany. Nie będzie wojny z wójtem aktualnie sprawującym władzę i jego kandydatami na radnych, ale będzie, a przynajmniej chcę żeby była, merytoryczna dyskusja o przyszłości naszej gminy. Jestem gotowy do takiej debaty, debaty na rzeczowe argumenty.”  

Najważniejszy cel jakie stawia przed sobą kandydat na wójta to: sprawić aby mieszkańcy czuli się współgospodarzami gminy, a inwestycje: rozszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na teren gminy, drogi i ich oświetlenie, kanalizacja i wodociągi.

M. Suchocki twierdził, że wiele spraw w gminie szło w dobrym kierunku, ale „największą bolączką władz gminy jest to, że zapomniały o mieszkańcach, którzy głośno podkreślają, że nie czują się współgospodarzami gminy.”

Zapowiadał, że aby uniknąć protestów takich jak w sprawie budowy biogazowni w Przebrodzie, będzie prowadził szerokie konsultacje społeczne wszelkich inwestycji.

Do mieszkańców gminy apelował o jak najszerszy udział w wyborach, bez względu na to, którego z kandydatów poprą. Natomaist w imieniu mieszkańców wsi Krzywe prosił policję o bliższe zainteresowanie się wyczynami kierowców-piratów nie respektującymi sygnalizacji świetlnej na przebudowywanej drodze krajowej 653.    

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory samorzadowe 2014

[17.09.2014] Jeleniewo. Wójt gotowy do walki o reelekcję [wideo]

[13.09.2014] Przerośl. Sławomir Renkiewicz chce czwartej kadencji [wideo]

[10.09.2014] Cezary Cieślukowski rezygnuje z PO. Do sejmiku wystartuje z PSL

[10.09.2014] Raczki. Fiedorowicz dalej chce być wójtem [wideo]

[09.09.2014] Wójtowie nie chcą oddać władzy. Zobacz, kto z kim powalczy

[07.09.2014] Dożynki w cieniu Paca i jesiennych wyborów [zdjęcia i wideo]

[05.09.2014] Rutka Tartak. Racis walczy o siódmą kadencję [wideo]

[29.08.2014] Ołdakowski znów wystartuje, ale nie z PSL

udostępnij na fabebook
23.09.2014, 08:11:26

były suwalczanin, mi

„wielu mieszkańców czuje barierę w kontakcie z władzą, a część gminnych decyzji została im narzucona.” W kontaktach z już prawie byłym, miejmy nadzieję wójtem i jego sekretarzem główna bariera, to bariera językowa. O ile sekretarz „cedzi” słowa siląc się na poprawną polszczyznę kosztem gubienia się w temacie rozmowy o tyle jego pryncypał używa dialektu niezbyt zrozumiałego nawet dla mniej wykształconych mieszkańców gminy. No, ale w podejmowaniu decyzji i stawianiu ludzi przed faktami zwykle prawnie już dokonanymi zawsze są jednogłośni. Może ktoś zarzucać p. Maciejowi, że jako przewodniczący nie zrobił wile by to zmienić . Kłopot polega na tym, że szybko przestałby być tam kimkolwiek. A tak, mamy wreszcie alternatywę po latach użerania się z prostactwem i prowincjonalną arogancją „władzy”. Nawet nie lubię tego słowa. Urzędnik ma służyć, nie władać! Władali królowie. Cóż, powodzenia panie Macieju!!!

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.21.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
21.09.2023

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie