20.09.2014

Bożena Kamińska. Jeszcze bez programu, ale z silną obstawą

Dużo ciepłych słów, ale mało konkretów padło na dzisiejszej konferencji prezentującej Bożenę Kamińską jako kandydata na prezydenta Suwałk. Posłanka, w przeciwieństwie do swego konkurenta, nie zaprezentowała programu, ale otoczyła się znanymi politykami, którzy udzielili jej poparcia.

Europosłanka Barbara Kudrycka, marszałek Jarosław Dworzański i Anna Naszkiewicz, szefowa lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej. Na konferencji zabrakło tylko posła Roberta Tyszkiewicza. Wtedy zarząd partii stawiłby się w komplecie.

Cel spotkania był oczywisty. Rekomendacja posłanki Kamińskiej jako kandydata na prezydenta Suwałk.

- Z mojego punktu widzenia, po jej wyborze nastąpi przełom w kierowaniu miastem i nowy etap rozwoju Suwalszczyzny. Jeżeli się tak nie stanie Suwałki nie będą się rozwijać tak szybko jak powinny - chwaliła posłankę jej była koleżanka z ław poselskich Barbara Kudrycka.

Sama Kamińska była oszczędna i w słowach, i w konkretach. Nie przedstawiła swego programu, bo trwają jeszcze prace przy jego opracowaniu. Przygotowany będzie on etapami. Najpierw do suwalczan skierowana zostanie ankieta, gdzie zapytani zostaną o swoje uwagi, problemy i spostrzeżenia. Tym sposobem mieszkańcy miasta sami powiedzą, co chcą usłyszeć jako obietnice wyborcze.

Potem program skonsultowany zostanie z popierającymi Kamińską komitetami. A na dziś liczyć może ona na wsparcie Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz bezpartyjnego komitetu Suwałki - Dobro Wspólne.

Właśnie partyjne poparcie pomóc ma w późniejszym rządzeniu Suwałkami.

- Prezydent nie ma swych przedstawicieli ani w sejmiku województwa, ani w parlamencie. Nasza kandydatka to szansa na tlen dla Suwałk - podkreślała Anna Naszkiewicz, szefowa Agencji Rozwoju Regionalnego Ares.

Władze Platformy Obywatelskiej zapowiedziały, że prowadzona przez nich kampania będzie miała charakter pozytywny. Sama dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury o swoim konkurencie mówiła w ciepłych słowach.

- Bardzo cenię sobie prezydenta Renkiewicza za inwestycje, które dokończył oraz za to, że wspierał mnie w starcie do parlamentu - mówiła kandydatka na fotel prezydenta.

Kampania z pewnością będzie jednak bardzo gorąca, bo część z wymienionych sukcesów przypisze sobie zarówno aktualny prezydent, jak i obecna posłanka. Tak będzie na przykład z suwalskim garnizonem i Obwodnicą Suwałk.

- Sukces ma wielu ojców, ale to ja byłam kołem zamachowym, które sprawiło, że wszystko poszło o wiele szybciej - podkreśliła Kamińska.

(mkapu)

[18.09.2014] Bożena Kamińska silniejsza. Poprze ją kolejny komitet

[17.09.2014] Cały Ratusz w sztabie wyborczym. Czesław Renkiewicz przedstawił program

[10.09.2014] Cezary Cieślukowski rezygnuje z PO. Do sejmiku wystartuje z PSL

[09.09.2014] Wójtowie nie chcą oddać władzy. Zobacz, kto z kim powalczy

[07.09.2014] Dożynki w cieniu Paca i jesiennych wyborów [zdjęcia i wideo]

[03.09.2014] Mędrcy po sześćdziesiątce. Powstaje rada za radą

[29.08.2014] Ołdakowski znów wystartuje, ale nie z PSL

[29.08.2014] Prezydent Suwałk chce pozostać na stołku [wideo]

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory samorzadowe 2014

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.15.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie