17.09.2014

Cały Ratusz w sztabie wyborczym. Czesław Renkiewicz przedstawił program

Prezydent ubiegający się o reelekcję zawsze ma łatwiej niż jego konkurenci. Program wyborczy jest zazwyczaj przeglądem ratuszowego spisu inwestycji na najbliższe lata. Nie inaczej jest z pomysłami obecnego gospodarza Suwałk.

- Pojawiły się głosy, że kierunek zmian w mieście jest właściwy. Ale są też narzekania, że ich tempo jest zbyt szybkie - mówił nieskromnie Czesław Renkiewicz, w czasie konferencji na której przedstawił swoje wyborcze postulaty.

Program obecnego prezydenta Suwałk opiera się na ośmiu filarach. Jest wśród nich przedsiębiorczość, inwestycje, aktywność obywatelska i kultura. W skrócie: Renkiewicz chce, aby Suwałki były miastem przedsiębiorczym, przyjaznym dla obywateli.

Pomóc w tym ma w tym dopilnowanie obwodnicy Suwałk, rewitalizacja centrum miasta, dozbrajanie trenów inwestycyjnych oraz zwrócenie się do rzeki. Oprócz zwolnień w podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, większy nacisk położony zostanie na PNT oraz usługi szkoleniowo-konferencyjne. Nowością mają być dopłaty do kosztów zmiany ogrzewania domów na bardziej ekonomiczny.

Konsultacje, budżet obywatelski, organizacje pozarządowe, dialog społeczny i rada młodzieży. Proobywatelskie hasła prezydent Suwałk odmieniał przez wszystkie przypadki. Nie pojawiło się wśród nich pojęcie referendum lokalnego. Natomiast postulat transparentności działań urzędu Renkiewicz zbagatelizował.

- Działalność przy otwartej kurtynie i przejrzystość. To, jak sami państwo wiecie, to tylko takie hasła - mówił do dziennikarzy zgromadzonych w hotelu Logos.

Renkiewicz swój program zamieścił na prywatnej stronie internetowej. Zadeklarował też swoją aktywność w przestrzeni social mediów.

- Sam będę prowadził Twittera, ale na Facebooka nie mam czasu. Bo na to potrzeba przynajmniej dwie godziny dziennie - mówił włodarz Suwałk.

W swoich staraniach o pozostanie w Ratusz Czesław Renkiewicz nie będzie sam. W jego sztabie są niemal wszystkie ważniejsze osoby pracujące w urzędzie i miejskich placówkach.

Szefem sztabu został wiceprezydent Marek Buczyński, a drugi prezydencki zastępca, Łukasz Kurzyna odpowiada za program kandydata. Natomiast skarbnikiem komitetu został Adam Chuchnowski, przewodniczący Rady Miejskiej.

Stanisław Kulikowski odpowiadał będzie za obsługę medialną. Przyjdzie mu to z łatwością, bo były dziennikarz jest redaktorem naczelnym ratuszowego Dwutygodnika Suwalskiego. Prezydent będzie miał też zaplecze składające się z podległych mu dyrektorów i prezesów.

Marketingiem politycznym sztabu zajmować się ma Mariusz Klimczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej. Wspierać go będzie Zbigniew Izydor Walendzewicz, prezes Targowisk Miejskich, który przez pewien czas był liderem Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Waldemar Borysewicz, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, wcześniej kojarzony z Bożeną Kamińską.

(mkapu)

[13.09.2014] Przerośl. Sławomir Renkiewicz chce czwartej kadencji [wideo]

[10.09.2014] Cezary Cieślukowski rezygnuje z PO. Do sejmiku wystartuje z PSL

[10.09.2014] Raczki. Fiedorowicz dalej chce być wójtem [wideo]

[09.09.2014] Wójtowie nie chcą oddać władzy. Zobacz, kto z kim powalczy

[07.09.2014] Dożynki w cieniu Paca i jesiennych wyborów [zdjęcia i wideo]

[05.09.2014] Rutka Tartak. Racis walczy o siódmą kadencję [wideo]

[29.08.2014] Ołdakowski znów wystartuje, ale nie z PSL

[27.08.2014] Jesień będzie gorąca. Wystartowała kampania wyborcza

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory samorzadowe 2014

udostępnij na fabebook
25.09.2014, 09:59:51

Legalna mafia

W godzinach pracy, za podatników pieniądze ten sztab będzie pracował - dzwonił, jeździł, kserował, a nie pracował, na rzecz Pana Czesława. Brawo suwalczanie znów się was z kieszeni doi jak te owieczki na pastwisku.

22.09.2014, 13:59:59

Obserwator

Są to puste hasła, frazesy bez pokrycia.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie